TYDY Sauvignon Blanc 2021, Loire

13,90 

Varastossa

TYDY on lyhenne viinintekijä Thierry Delaunay´n nimestä. Delaunay on Loiren alueen johtavia Sauvignon Blanc-lajikkeen asiantuntijoita ja tämä moderni, kierrekorkilla suljettu viini on tuore, rypäletyypillinen, kuiva, aromikas ja kevyehkö. Mustaherukan lehteä, sitrushedelmää ja raikasta omenaisuutta. Täydellinen viini grillatuille jättikatkaravuille, savukalalle tai rapupöytään.

Veinimeister Thierry Delaunay juhib kolme erinevat ettevõtet. Domaine Joël Delaunay on viienda põlvkonna pereettevõte, mis asub Touraine’i piirkonnas Pouillé külas. Ettevõte omab umbes 34 hektarit viinamarjaistandusi ja keskendub veinide villimisele ja müümisele ainult endale kuuluvate viinamarjaistanduste viinamarjadest. 90% toodangust moodustavad Sauvignon Blanc sordi valged veinid.
Domaine de la Brossette on Thierryle ja tema naisele Mariele kuuluv kolme hektari suurune väike mahemaa, mille viinamarjaistandused toodavad väikeses koguses kvaliteetseid valgeid, punaseid ja roosasid veine.
Thierry Delaunay Signature on veinivalmistaja kolmas ettevõte, mille omanikeringis on ka Liberty Wines Inglismaalt. See ettevõte keskendub veidi poorsematele ja moodsamatele kaubamärgiga Sauvignon Blanc veinidele. Viinamarjad pärinevad lepinguliste talunike viinamarjaistandustest ning on väga hästi valmistatud ja tüüpilised viinamarja sordile.

Tuotekategoria

,

Maa

Alue

Grapes

Sauvingon Blanc

Vuosikerta

2021

Alkoholi %

12%VOL

Pullokoko

0.75L

Tuotekoodi: 1626A